Все про розвиток дитини

Здоровье семьи

Після народження дитина стрімко розвивається. Кожна мати хоче бачити свого малюка самим розумним і здатним. Молоді мами часто задаються питанням: як зрозуміти, чи правильно розвивається малюк для свого віку. Відповідь на це питання є. Найкращі педіатри розробили для цього спеціальні таблиці. Було проведено безліч досліджень.

Розвиток дітей в перші місяці життя:

1-й місяць:

Малюк спить близько 20 годин на добу. Часто плаче, плач сигналізує нам про те, що дитині холодно, жарко, голодно, мокро, не комфортно. Майже весь час він лежить на спині, а опинившись на животі, починає піднімати голову. Згодом він навчиться тримати її в такому положенні до 4-6 секунд. У положенні на животі легше відходять гази і менше болить животик.

2-й місяць:

Протягом цього місяця життя малюк виростає в середньому на 3-4 см і набирає в вазі додаткові 600-800 г. Він уже вільно лежить на животі, піднімає голову і може нетривалий час перебувати в такому положенні. Стають цікаві іграшки, що шурхотять i торохтять. Починає осмислено посміхатися.

3-й місяць:

Дитина продовжує стабільно рости. В середньому виростає на 3-4 см і поправляється на 600-800 г протягом цього місяця. Нічний сон вже триває близько 10 годин з 2-4 пробудженнями для годування. Денний сон: 2 рази по 1-2 години, 2 коротких сну по 30-40 хвилин. Може впевнено тримати в руках іграшки. З невеликим зусиллям перевертається на бік або навіть на живіт.

4-й місяць:

У цьому віці зрiст збільшується приблизно на 2 см, вага на 600-700 г. Тепер маля менше спить. Він все більше хоче пізнавати світ. Навчається вимовляти нові звуки, голосно сміється. Тепер він знає, як його звуть і повертає голову на своє ім’я. Починає запам’ятовувати деякі предмети, реагувати на прохання.

5-й місяць:

Розвиток дитини у 5 місяців обумовлюється великими змінами в його режимах сну і годування. Поступово скорочується денний сон, 2-3 рази протягом дня. Малюк багато часу проводить лежачи на животі, намагається піднятися на руках.

6-й місяць:

У цьому віці у дітей починають прорізатися перші зубки. Це два верхніх і два нижніх центральних різця. Малюк відгукується на своє ім’я, відрізняє своїх від чужих. Намагається повторювати слова, які чує. Стає на коліна, сідає. Саме тепер необхідно починати знайомити дитину з дорослою їжею. Поступово вводити овочеве пюре і каші.

При найменшій підозрі на будь-які відхилення в розвитку зверніться до свого педіатра. Адже всі дітки особливі і побоювання можуть виявитися марними.